Obserwatorzy

poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Zrób to sam!

Zauważyłam, że niektóre dekoracje stają się modne z biegiem czasu, jednego lata są to dekoracje z balonów , a innego pompony- właśnie dzisiaj pragnę Wam pokazać , że można niektóre dekoracje wykonać samemu w domu, jeżeli oczywiście ma się na to czas, a korzyści płynące z tego, to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również pewność, że sami zrobimy to lepiej. Cały ślub to przedsięwzięcie, które kosztuje wiele pieniędzy, ale i stresów. Ja natomiast należę do tych osób co wolą zrobić coś z czegoś samemu oszczędzając pieniądze, ale również uwielbiam robótki ręczne, ponieważ mnie to odstresowuje. Koszt gotowych takich pomponów na allegro wynosi: 4,60zł/sztukę.

Do wykonania 1 pomponu będziesz potrzebować:
- 8 arkuszy papieru typu prasowana bibuła bądź krepa 
- cienki drucik florystyczny
- nożyczki

Pompon krok po kroku:
1. Ułóż równo osiem arkuszy papieru, a następnie zwiń je w harmonijkę

2. Zegnij harmonijkę w połowie długości, a w powstałym zagięciu zagnij drucik jak na zdjęciu, a następnie za pomocą nożyczek zaokrąglij rogi:
3. rozłóż harmonijkę w wachlarz, a następnie porozdzielaj wszystkie arkusze, wyciągając każdą warstwę promieniście inną stronę

4. na koniec skręć drucik i pompon gotowy :)
1 blok zawierający 10 kartek bibuły prasowanej to koszt: 2,90zł 
1 bibuła wymiar: 50 x 200 cm to koszt 1,60 
kupując większą ilość cena za 10 sztuk bibuły to koszt 12zł
drucik florystyczny 8,40zł/60metrów.

Tę i inne dekoracje do zrobienia samemu w domu na stronie:KLIK w zakładce , zrób to sama.

A Wy sami będziecie robić dekoracje , czy zakupicie je w jakimś sklepie dekoratorskim???

4 komentarze:

 1. Z tego co zauważyliśmy planujecie duże wesele. Jak do tego maja się koszty? My jeszcze nie wiemy na ile możemy sobie pozwolić więc twoja odpowiedź pomogła by nam w "ugryzieniu" tematu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Planujemy duże wesele, jednak to nie będzie koszt jak w innych przypadkach 30-40 tys. Bo tyle byśmy musieli zapłacić, na swojej liście gości mamy 165 osób i wszystkich planujemy zaprosić, może jeszcze ktoś dodatkowo dojdzie, jak się mają koszty do dekoracji , planujemy się zmieścić w 15-20 tys, złotych, zdecydowaliśmy , że nie będziemy oszczędzać na wideo-fotografowaniu gdyż, to będą dla nas jedyne pamiątki po TYM ważnym dniu, zamiast luksusowej restauracji wybraliśmy salę wiejską której wynajem to koszt 200zł/ dobę, planuję zaoszczędzić również na swojej kreacji, dodatki zakupię na allegro,a suknię z po wyprzedaży lub z drugiej ręki, samochodem pojedziemy swoim, a wszelkie dekoracje na sali czy w kościele zrobimy sami z pomocą mojej mamy, planuję przeznaczyć na dekoracje około 300-500zł, to w porównaniu do ofert niektórych firm, tym się zajmujących, cena jest kilka, jak nie kilkanaście razy mniejsza. Oszczędzić planujemy również na alkoholu, gdyż planujemy jego zakup przed sylwestrem, na pewno nie zdecydujemy się na wykwintny alkohol. Obrączki mieć będziemy tytanowe, dobrze się złożyło bo ja mam uczulenie na nikiel, a obrączki tytanowe są dość tanie. Co do jedzenia, będziemy mieć swoje kucharki, moją ciocię daleką, a obsługiwać będą jej córki, gotuje świetnie i już nie jedną imprezę obsługiwała.

   Usuń
 2. Bardzo podoba mi się nowy szablon, przepozytywny :D

  OdpowiedzUsuń

Jak tu jesteś, to pozostaw po sobie ślad:)!
odwdzięczę się :)
Miłego dnia, czy też nocy, zależnie jaką porą do mnie trafiłeś: D